Ką svarbu žinoti prieš perkant pirmąjį vežimėlį – 7 patirtys, kurių niekas nepasako parduotuvėje

Pirmas vežimėlis dažnai pasirenkamas širdimi. Norisi gražaus, „instagraminio“, su dideliais ratais, didžiule apsauga nuo saulės ar lietaus ir, žinoma, kad tilptų į automobilio bagažinę. Bet kai tą vežimėlį tenka stumti per šlapią šaligatvį, sulankstyti viena ranka, o paskui valyti nuo bėgančio pieno – supranti, kad norėjai visai ne to.
Kalbėjom su mamomis, kurios vežimėlį pirko ne iš teorijų – o po realaus gyvenimo su kūdikiu. Štai 7 patirtys, kurios gali padėti išvengti klaidos.
Sulankstymas viena ranka – ne prabanga, o išsigelbėjimas
Kol neturi vaiko, atrodo, kad sulankstyti vežimėlį – sekundžių reikalas. Kol netenka to daryti laikant kūdikį viena ranka, o kita bandant atsekti nežinomą mechanizmą. Jei modelis nesusilanksto per kelias sekundes – jis bus kančia.
Ir dar – kai esi su mažyliu, viskas turi vykti greitai. Nėra laiko suktis prie bagažinės dešimt minučių.
Kiekvienas kilogramas pajuntamas po savaitės
Vežimėlio svoris tampa svarbus ne tada, kai jį perki, o kai tenka jį tampyti kasdien. Gyveni trečiame aukšte be lifto? Viskas keičiasi. Vežimėlis sveriantis 15 kg + kūdikis = tavo nugara po savaitės sakys ačiū, jeigu pasirenki lengvesnį modelį.
Dėl to minimalus svoris + stabilumas yra vienas iš svarbiausių duetų.
Ratai: atrodo smulkmena, o nulemia pusę patogumo
Maži plastikiniai ratukai atrodo simpatiškai, kol tenka važiuoti per žvyro keliuką, nelygų šaligatvį ar sniegą. Dideli pripučiami ratai važiuoja minkščiau, o jų triukšmas netrukdo mažyliui miegoti.
Jei nori vežimėlio, kuris tarnaus ne tik prekybos centre – verta rinktis tvirtą važiuoklę. Ją siūlo ne vienas modelis iš https://www.e-vaikas.lt/lt/12-vaikiski-vezimeliai.
Rankenos aukštis: kas tinka tau, gali netikti tavo partneriui
Skamba kaip detalė, bet kai tėčio ūgis 190 cm, o mamos – 162 cm, fiksuotas rankenos aukštis tampa problema. Stumti nepatogu, pečiai pavargsta greitai. Reguliuojama rankena – tai komfortas abiems, ypač ilgesniuose pasivaikščiojimuose.
Perkamas „3in1“ – bet naudojamas tik vienas?
Neretai tėvai perka viską iš karto: važiuoklę, lopšį, sportinę dalį, automobilinę kėdutę. Bet realiai naudoja tik dalį komplekto. Lopšys mažėja vaikui augant, sportinė dalis tampa aktuali tik nuo 6 mėn., o kėdutę galiausiai perka atskirai, nes norisi patogesnės.
Nėra blogai turėti viską, bet verta atsakyti sau į klausimą – ar tikrai to reikia? Ir jeigu tau svarbi kaina, gal verta rinktis tik tai, kas bus naudojama iš tikrųjų.
Krepšys po vežimėliu – išsigelbėjimas ar kosmetinė?
Ne visi vežimėliai turi talpų daiktų skyrių. O kai išeini su vaiku – tų daiktų atsiranda. Atsarginiai rūbai, buteliukas, sauskelnės, užkandžiai, tavo asmeniniai daiktai. Mažas, kietas ir neprieinamas krepšys erzins kiekvieną kartą.
Svarbu ne kiek jis atrodo talpus, o kaip patogu jį pasiekti viena ranka.
Spalva graži, bet kaip ji atrodys po pusmečio?
Šviesus smėlio audinys atrodo stilingai. Bet po savaitės lietingo oro – jis tampa margo rašto žemėlapiu. Jei nori mažiau valyti ir dažniau naudoti – rinkis praktiškas spalvas ar modelius su nuimamais audiniais, kuriuos lengva skalbti.
Tavo vežimėlis bus ne daiktas – o pagalbininkas. Kasdien. Ir būtent todėl verta nepasiduoti pirmai emocijai, o skirti kelias minutes realiam palyginimui. Jei nori rinktis iš patikrintų modelių, kuriuos vertina kitos mamos ir tėčiai, pažvelk į https://www.e-vaikas.lt/lt/.
Tikras komfortas prasideda ne nuo prekinio ženklo. O nuo to, kaip jautiesi stumdydamas vežimėlį – ir ar vaikas miega jame ilgiau nei tu planavai.