7 simptomai, kurių negalima ignoruoti net jei neturi temperatūros

Vis dar gajus įsitikinimas, kad jei nėra karščiavimo – viskas gerai. Bet realybė tokia: kūnas gali tyliai rodyti, jog kažkas vyksta ne taip, kol mes sau manome „čia nieko rimto“. O tada vieną dieną atsikeli ir supranti – reikėjo sureaguoti anksčiau.
Pamirškime termometrą. Ne kiekviena rimta problema pasireiškia karščiavimu. Yra ženklų, kurie atrodo maži, bet už jų slepiasi rimti procesai. Jei juos pastebi, neverta laukti.
Nuovargis, kuris tampa tarsi antra oda
Kiek kartų pasakei sau „tiesiog pavargau“? Bet kai ta būsena tęsiasi savaites, kai ryte jautiesi blogiau nei vakare – tai jau ne šiaip darbinis perdegimas. Lėtinis nuovargis gali būti susijęs su geležies trūkumu, skydliaukės sutrikimais ar net ankstyvomis onkologinėmis ligomis. Kai organizmas netenka resursų, jis pirmiausia išjungia tavo energiją.
Pakitęs kvėpavimas
Sunku giliai įkvėpti, net jei esi ramybėje? Jei tai pasikartoja ne kartą, būtina pasitikrinti plaučius ar širdį. Kartais tai pirmasis požymis, kad organizmas nesusidoroja su apkrova. Net sėdint ramiai, kvėpavimas turėtų būti laisvas. Kai jis įsitempęs – kažkas negerai.
Galvos svaigimas ar „plaukiojanti“ galva
Jei dažnai turi remtis į sieną, kai staiga atsistoji, arba jauti lyg būtum ant laivo denio – tai gali būti ženklas, kad kraujospūdis šokinėja, trūksta vandens, ar net vystosi ausies problemos. Kartais taip pasireiškia ir cukraus svyravimai. Jei galva sukasi dažniau nei norėtųsi – laikas kreiptis pas šeimos gydytoją.
Keisti bėrimai ar odos dėmės
Oda – lyg ekranas, per kurį kūnas parodo vidines problemas. Jei pastebi staiga atsiradusias raudonas dėmes, niežėjimą, pleiskanojimą ar net kraujosruvas be priežasties – tai gali būti ženklas apie alergiją, kraujo apytakos sutrikimą ar net autoimuninį atsaką. Ne viską pataisys kremas. Kartais reikia pažiūrėti giliau. Naudingų minčių šia tema rasi čia: https://www.medicinosnaujienos.lt/category/ligos-ir-sveikata
Nuotaikų kaita ar nerimo epizodai be priežasties
Vis labiau darosi sunku susikaupti? Nežinia iš kur kyla pyktis ar nerimas? Nors ir atrodo, kad viskas gyvenime gerai – viduje tvyro įtampa? Emocijos dažnai susijusios su hormonų svyravimais, skydliaukės veikla ar net B grupės vitaminų trūkumu. Net depresijos pradžia ne visada atrodo kaip liūdesys – kartais tai tiesiog vidinė tuštuma.
Skausmas krūtinėje ar spaudimo jausmas
Tai turbūt labiausiai gąsdinantis pojūtis. Bet jis ne visada reiškia širdies priepuolį. Dažnai krūtinės skausmai susiję su virškinimo sistema, stemplės uždegimu ar raumenų įtampa dėl streso. Vis dėlto – šis simptomas yra tas, kurį reikia tikrinti be atidėliojimo. Net jei po pusvalandžio jis praeina.
Pasikartojantis pykinimas be aiškios priežasties
Jei pykinimas tapo dažnas svečias, bet nesergi virusu, nesi nėščia, ir nieko nesugadinai maiste – tai gali būti ženklas, kad kažkas negerai su kepenimis, tulžimi ar skrandžiu. Net kai temperatūros nėra, virškinimo sistema gali siųsti signalus, jog reikia pokyčių.
Mūsų kūnas moka kalbėti. Tik kartais mes jo neklausome, nes ieškom vieno signalo – termometro parodymų. O jis gali tylėti.Jeigu pastebi kurią nors iš šių būsenų – pasitikrink. Pirmasis žingsnis kartais gelbsti ne tik sveikatą, bet ir gyvenimą. Tinkamos informacijos rasi čia: https://www.medicinosnaujienos.lt. Net jei dar nesiryžti vizitui, pradėk nuo skaitymo. Bet nekartok klaidos, kurią daro daugelis – nesakyk „praeis savaime“.